This post is also available in: English (Angličtina)

O mě

Tento blog jsem začala psát v roce 2018 a to z jednoho hlavního důvodu – zachovat si alespoň zbytky zdravého rozumu během toho, co se starám o naše dvojčata a Anglického přítele, se kterým jsme se do ČR přestěhovali v létě 2017 z Malty, kde jsme oba žili a kde jsme se potkali.

Abych řekla pravdu, nikdy jsem nebyla konformista a podle toho to taky u nás doma a v našem životě vypadá. Nudu a ani klasický rodinný model u nás rozhodně nehledejte.

V mých článcích se nedočtete litanie o tom, jak ta mateřská rozhodně není žádná dovolená, a nebo že s příchodem dětí váš život končí. Jsem životní optimista a svými texty se spíš snažím lidem ukázat, že to jde i jinak a že s příchodem dětí člověk rozhodně nemusí ztratit sám sebe a nebo slevit ze svých očekávání od života, i když to ze začátku může vypadat dost bledě.

A o čem tedy píšu? O všem možném – o cestování s dětmi i bez (ano, i matka si může sem tam vyhodit z kopýtka), o životě s cizincem, který umí česky akorát jedno slovo a to “pivo”, ale zase se nezalekne špinavých plínek, o tom co vás všechno může potkat jako matku dvojčat v hlavním městě a vlastně tak trochu o čemkoli, co je pro mě zrovna aktuální.

Nově moje články také najdete dvakrát do měsíce na harpersbazaar.cz.